Kadeti zahájili sezónu

Minulou sobotu jsme zhlédli přípravné utkání RK Petrovice v Brně proti RC Bystrc. Bylo nám předem jasné, že soupeř má velice kvalitní manšaft.

Předem stanovená taktika, která byla plánovaná, se bohužel rázem změnila, když nám v pátek vypadli tři hráči základní sestavy. A tak v sobotu ráno 30. března 2019 odjíždí náš tým v počtu 13-ti hráčů na horkou půdu do Petrovic. Cíl je jasný, v sezóně 2018/2019 chceme opět hrát finále MČR. Jak hodnotit toto utkání, když nás nastupuje o dva hráče méně? Jen tvrdá práce. Domácí tým měl dle očekávání více ze hry, pár závarů jsme udrželi se štěstím. Několikrát si vytváříme dobré příležitosti a v situacích, kde se láme chleba, děláme hloupé a školácké chyby. Přicházíme o mlýn na pěti metrech, nezvládáme auty v soupeřově 22, které mohou otočit utkání.

Ve druhém poločase jsme už lepším týmem, chybí nám někdy štěstíčko, ale kluci si zaslouží veliké poděkování. V 48. minutě se začínají dít věci, dotahujeme skóre na 10:15 a vytváříme si další příležitosti, ale vždy nám kousek chyběl. Kluci dřou až do samotného konce, soupeř pokládá poslední pětku utkání a zaslouženě vítězí. Ten kousek, co chyběl, zůstal někde v Brně, možná jen dva kusy, myšleno hráči. Nelze hrát v početním oslabení a s prázdnou střídačkou. Ještě jednou musíme vyzdvihnout bojovný týmový výkon. Skvělé kluci, moc děkujeme a jsme na vás hrdí.

RK Petrovice U16 vs. RC Dragon Brno U16 22:10 (10:0)

Sled bodů:

11. min 5:0
20. min 10:0

Poločas 10:0

32. min 10:3 Honek
37. min 15:3
48. min 15:8 Kratochvil, 15:10 Honek
58. min 20:10, 22:10

Konec utkání: 22:10

Body: Kratochvil 5, Honek 3 + 2 (1x TK,1x KPP)