PODZIM JUNIOŘI ZAHÁJILI VÍTĚZSTVÍM V DERBY

RC DRAGON BRNO - RC BYSTRC 24:5 (17:0)

V pátek 28. 09. 2018 hostili junioři Dragonu městského rivala z Bystrce. Jako v každém derby, bylo páteční utkání víc „vyhecované“ než jiná utkání. Proto byl významnou osobností utkání rozhodčí Libor Žilka, který zvládl vyhrocené momenty utkání a nepřipustil, aby se zápas zvrhl do drobných potyček.

Celé utkání bylo velmi vyrovnané. Základem úspěchu juniorů Dragonu v prvním poločase byla pečlivá obrana a lepší hra ze standardních situací. Tyto činnosti vyústily v proměněný trestný kop Petra Adamce a pětky Tomáše Holíka (konverze Adamec) a Štěpána Prachaře. První poločas tedy skončil 17:0 pro Dragon. V druhé půli se soupeř pokusil stav utkání zvrátit. Zvýšil aktivitu v útoku a přitvrdil hru ve skrumážích. Utkání v druhém poločase bylo ještě vyrovnanější a hra obou mužstev velmi urputná. Juniorský tým Dragonu má letos významnou výhodu v tom, že mohou střídat kvalitní hráči. To se projevilo v druhém poločase, kdy přišli na hřiště čerství hráči, kteří nepřipustili obrat skóre. Naopak Petr Adamec pětkou a konverzí navýšil náskok Dragonu na 24:0. Soupeř se prosadil až v závěru utkání, kdy položil pětku a upravil skóre na konečný výsledek.